نحوه دم کردن زعفران برای برنج

نحوه دم کردن زعفران برای برنج

یکی از ترفندهایی که باعث می شود طبخ غذای شما به صورت مجلسی درآید، استفاده از زعفران دم کرده برای برنج است. از آنجایی که دم کردن زعفران ساده و در عین حال به تکنیک های ظریفی نیاز دارد تا در بهترین شکل ممکن درآید، اغلب افراد با آن مشکل دارند. پس بهتر است که با نحوه دم کردن زعفران برای برنج آشنا شوید. با فروشگاه آجیلی مارکت همراه باشید.

چگونه زعفران دم کنیم؟

از دسته گیاهان پیاز دار که از ارزش بالایی بهره مند است و در عین حال خواص زیادی دارد، زعفران می باشد. یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود زعفران شما از عطر و رنگ عالی و بی نقصی بهره مند باشد، کیفیت عالی زعفران است.

به همین دلیل است که خرید آن باید همیشه از فروشگاه های معتبر صورت بگیرد. پس زمانی که زعفران شما از کیفیت اعلاء بهره مند بود، قطعا می توانید در زمان دم کردن آن، به یک رنگ و عطر عالی از زعفران دست پیدا کنید. از جمله مهمترین و ساده ترین روش و نحوه دم کردن زعفران برای برنج به صورت زیر می باشد.

خلال پسته برای تزئین برنج با قیمت مناسب!!!

آسیاب زعفران

مرحله اول، قبل از شروع آسیاب کردن زعفران می باشد. چرا که باید به صورت پودر درآید تا بتوان از آن برای دم کردن استفاده کرد. همچنین زعفران آسیاب شده بهتر رنگ می دهد و گزینه مناسب تری است.

استفاده از قوری مخصوص

انواع قوری های کریستال و یا چینی مخصوصی وجود دارند که از آن ها برای دم کردن زعفران استفاده می شود. این قوری ها شبیه به انواع قوری هایی که تا به حال دیده اید، اما در سایز کوچک تر می باشند که تنها مختص به زعفران است. پس مقداری پودر زعفران را درون قوری ریخته و آب جوش را به روی آن به اندازه کافی می ریزید.

دم آوری زعفران

برای آنکه زعفران شما به مرحله دم برسد، به 20 تا 30 دقیقه زمان نیاز دارد. به این منظور می توانید قوری آماده شده را به روی سماور قرار دهید تا کم کم دم بکشد.

علاوه بر آن، می توانید فضایی را در وسط قابلمه برنج خود خالی کرده، قوری را در آن جای دهید و درب قابلمه را ببندید. به این صورت نیز زعفران شما به راحتی دم می کشد.

فاکتورهایی که در زمان دم آوری زعفران باید بدانید.

نکات و فاکتورهای مهمی حائز اهمیت هستند که در زمان دم کردن زعفران باید به آن ها اهمیت دهید. این نکات به شرح موارد ذکرشده در زیر هستند:

  • از ترکیب کردن قند یا شکر در زمان آسیاب زعفران تا حدالامکان خودداری کنید. چرا که باعث می شود تا زعفران شما دیرتر دم بکشد.
  • برای جلوگیری از حالت آبکی شدن زعفران، بهتر است که آب جوشی که درون قوری می ریزید، به اندازه تعادل باشد.
  • اگر دم کردن زعفران بیشتر از حد نیازتان شد، بهتر است که نگهداری آن را درون یک ظرف درب بسته انجام دهید.
  • از روش های رنگ دهی بیشتر زعفران، می توانید یک تکه یخ به روی آن قرار داده و مقداری آب جوش به آن اضافه کنید. این ترفند باعث می شود تا زعفران شما به خوبی رنگ بدهد.
  • بهتر است از زعفرانی که درون یخچال نگهداری می کنید، بیشتر از و هفته نباشد. چرا که ممکن است بو و مزه زعفران دم کرده تغییر کند.

زعفران دم کرده به چه دردی می خورد؟

از این رعفران می توانید برای انواع ته چین مرغ و ماست استفاده کنید. همچنین برای درست کردن برنج زعفرانی مجلسی نیز به درد می خورد که طعم و عطر برنج شما را فوق العاده می کند. همچنین بهتر است بدانید که زعفران دم کرده علاوه بر برنج، به درد خورشت مرغ و سایر غذاها نیز می خورد.

در واقع استفاده کردن از آن به میزان سلیقه شما در آشپزی وابسته‌است. چرا که زعفران از خواص زیادی بهره مند است و می توانید در هر غذایی که مناسب دیدید، از آن به راحتی استفاده کنید.

کلام آخر

نحوه دم کردن زعفران برای برنج از آن چیزی که تصور می کنید راحت تر است. تنها باید به نکات مهم و اصولی در این زمان توجه کنید تا بتوانید به بهترین شکل به دم آوری زعفران برای غذای خود بپردازید. بهتر است بدانید که کیفیت زعفران نیز در نوع رنگ دهی و عطر و طعم آن از اهمیت زیادی بهره مند است.

برای مشاهده وخرید از فروشگاه آجیلی و خشکبار ما در اینجا کلیک کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *