طرز تهیه پسته بو داده

طرز تهیه پسته بو داده

از لذیذترین انواع آجیل هایی که همه افراد به آن علاقه مند هستند، می توان به پسته بو داده‌ اشاره‌ کرد. بهتر است بدانید که این پسته بسیار ساده و راحت درست می شود و به راحتی می توانید آن را در خانه انجام دهید. اگر به دنبال این هستید که برای یک پذیرایی لاکچری از مهمانان خود پسته بوداده‌ آماده‌کنید، بهتر است که با طرز تهیه پسته بو داده آشنا شوید.

طریقه بو دادن پسته به چه صورت است؟

شاید تصور کنید که بودادن انواع آجیل از جمله پسته کار سختی به نظر برسد. اما اینطور نیست و این کار تنها نیازمند مهارت و دقت زیاد می باشد تا بتوانید بودادن پسته را در بهترین شکل ممکن انجام دهید. به این ترتیب برای این کار روش های متنوعی وجود دارد که بهتر است با آن ها آشنا شوید.

بو دادن پسته در اجاق گاز

برای آنکه بتوانید در ساده‌ترین شکل ممکن و به روی اجاق گاز پسته را بو بدهید، تنها کافی است به صورت مراحلی که به شما آموزش داده‌می شود عمل کنید. به این صورت می توانید به بهترین شکل بودادن پسته را انجام دهید.

 1. یک ماهیتابه بزرگ برداشته و بدون آن که روغن به آن اضافه کنید، پسته ها را درون آن بریزید.
 2. نزدیک ماهیتانه مانده و هر از گاهی پسته ها را هم بزنید تا تمام قسمت های آن بو داده‌شوند.
 3. یک دستمال تمیز برداشته، پسته ها را به روی آن ها بریزید و اجازه دهید که خنک شوند.
 4. در نهایت، پسته‌های بو داده‌شده شما آماده‌است و می توانید از آن ها برای پذیرایی مهمان خود استفاده کنید.

بو دادن پسته در فر

اگر در خانه خود فر دارید، بهتر است بدانید که می توانید پسته‌ بو‌داده را در فر نیز آماده‌کنید. این روش بو دادن‌پسته باعث می شود تا طعم و عطر آن فوق العاده شود. تنها کافی است برای یکبار هم که‌شده، این روش را امتحان کنید. طرز تهیه پسته بوداده در فر به شرح موارد ذکرشده در زیر می باشد:

 1. فر را قبل از قرار دادن‌پسته درون آن، در درجه مورد نظر گرم کنید.
 2. قطعا فر شما دارای سینی لبه دار بزرگ می باشد که بهترین کار پخش کردن یکنواخت پسته ها به روی این سینی می باشد.
 3. وقت آن رسیده‌است که سینی را درون فر گرم‌شده‌گذاشته و اجازه‌دهید تا زمان پخت سپری شود.
 4. پسته‌ها را درآورده و با مالش دادن‌آن‌ها پوسته را جدا کنید. در نتیجه بهتر است آن ها را مانند روش قبل، برای خنک شدن به روی یک دستمال تمیز بریزید.
 5. پسته‌های بوداده شما برای میل کردن آماده‌هستند.

رعایت چه نکاتی در زمان بودادن پسته اهمیت دارد؟

با توجه به اینکه این روش های پخت و بو دادن‌پسته آسان است، رعایت نکات ساده و مهمی به شما کمک می کند تا این روش ها را در بهترین شکل ممکن انجام دهید. از جمله مهمترین آن ها به شرح موارد ذکرشده در زیر هستند:

 • در زمان بودادن پسته به روی اجاق گاز، به هیچ عنوان از ماهیتابه دور نشوید. چرا که این کار باعث سوختن‌ و خراب شدن روش پخت می شود.
 • به هیچ عنوان سینی فر را برای ریختن‌پسته ها چرب نکنید. در صورت نیاز، بهتر است که از کاغذهای شیرینی پزی استفاده کنید تا پسته ها به روی سینی نچسبند.
 • از آنجایی که آجیل خیلی سریع تر از آن چیزی که تصور می کنید می سوزد، در زمان بو دادن‌پسته درون فر، به هیچ عنوان درب فر را نبندید و از آن دور نشوید.
 • هم زدن‌ پسته در زمان بودادن از اهمیت زیادی بهره‌مند است که باید این کار را جدی بگیرید. اما در آن زیاده روی نکنید.
 • در زمان گرم بودن پسته ها سعی کنید پوسته ها را جدا کنید که بسیار راحت تر خواهد بود.

کلام آخر

بو دادن‌پسته یکی از ترفندهای ساده و در عین حال مهم است که با روش های ذکر شده‌به راحتی می توانید آن را در خانه انجام دهید. تنها کافی است به رعایت نکات مهم بپردازید تا پخت و بو دادن‌پسته در بهترین شکل صورت بگیرد. طرز تهیه پسته بو داده

برای مشاهده پسته مرغوب با قیمت مناسب در اینجا کلیک کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *