طرز تهیه دمنوش عناب خشک

طرز تهیه دمنوش عناب خشک

از جمله مهمترین دمنوش هایی که نقش مهمی را در سلامت افراد بازی می کند، دمنوش عناب خشک می باشد. بنابراین بهتر است با طرز تهیه دمنوش عناب خشک آشنا شوید تا بتوانید از خواص آن بهره مند شوید. این دمنشو به صورت چشم گیری در سلامتی شما تاثیرگذار است و می تواند در سریع ترین زمان آماده و مورد استفاده قرار بگیرد. با فروشگاه آجیلی مارکت همراه باشید.

آشنایی با روش های تهیه دمنوش عناب

از میوه های فوق العاده خوشمزه با خواص فراوان می توان به عناب خشک اشاره کرد که این میوه کوچک، در عین ظاهری که دارد، سرشار از ویتامین و منبع انرژی می باشد. به همین دلیل است که درست کردن آن برای حفظ سلامتی و درمان سرماخوردگی توصیه می گردد.

بر این اساس، از جمله روش هایی که طب سنتی برای درست کردن دمنوش عناب خشک به شما توصیه می کنند، می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد که هر یک از آن ها در عین سادگی از اهمیت زیادی بهره مند هستند.

دمنوش عناب + آبلیمو

برای تهیه دمنوش عناب به وسیله ترکیب آبلیمو، تنها کافی است عناب را ابتدا خیسانده تا نرم شود. سپس هسته میوه را جدا کرده و به روی آن درون یک قوری آب جوش بریزید. سپس بعد از دم آوری در زمان سرو، مقداری آبلیمو به آن اضافه کنید و شاهد تاثیر عالی آن باشید.

دمنوش عناب + زرشک

از انواع دمنوش های عناب، می توان به ترکیب این میوه با زرشک اشاره کرد. تنها کافی است برای آماده سازی این سه را با یکدیگر ترکیب کرده و به اندازه کافی به روی آن آب جوش بریزید. بهتر است که برای آنکه دمنوش غلظت مناسبی پیدا کند، 15 دقیقه درب آن را بسته و اجازه دهید دم بکشد.

دمنوش عناب + زنجبیل + دارچین

اگر به دنبال تهیه کردن یک دمنوش عالی برای کاهش وزن و لاغری هستید، این ترکیب فوق العاده است. تنها کافی است بعد از آن که عناب را خیس کردید و درون آب جوش ریختید، زنجبیل و دارچین را نیز به مقدار لازم به آن اضافه کنید. در نتیجه بعد از 15 دقیقه که به خوبی دم کشید، این نوشیدنی را میل کنید که یک معجزه عالی برای افزایش سوخت و ساز بدن محسوب می‌شود.

دمنوش عناب + آویشن

از دیگر روش های تهیه دمنوش عناب، به وسیله آویشن می باشد که یک ترکیب عالی برای درمان سرماخوردگی و گلو درد و سرفه محسوب می شود. این دمنوش به این صورت درست می شود که تنها کافی است عناب را خیس کرده و جدا بگذارید. سپس آویشن را دم کرده و اجازه دهید آماده شود. در نتیجه این دو ترکیب را با هم مخلوط کرده و بعد از ده دقیقه میل کنید.

نکات مهم در تهیه کردن دمنوش عناب

زمانی که برای تهیه کردن دمنوش عناب دست به کار می شوید، بهتر است بدانید که با توجه به راحت بودن طرز تهیه دمنوش عناب خشک باز هم باید به رعایت یکسری نکات بپردازید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا بتوانید دمنوش خود را در عالی ترین شکل ممکن آماده‌کنید.

  • برای تهیه کردن دمنوش، بهتر است حتما عناب را خیسانده و پوست آن را جدا کنید. این کار باعث می شود تا غلظت دمنوش بهتر شود و طعم بهتری داشته باشد.
  • به هیچ عنوان دمنوش را به روی شعله مستقیم نگذارید. اجازه دهید به روی حرارت سماور یا کتری به صورت آرام آرام دم کشیده‌شود و غلظت کافی را به دست آورد.
  • می توانید برای ایجاد یک طعم بهتر در دمنوش، از انواع شیره انگور، نبات، عسل و .. استفاده کنید که طعم آن را بی نظیر می کنند.
  • بهتر است در صورت مصرف داروی خاص، به دلیل عدم تداخل این دمنوش با داروی شما، حتما در مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.

کلام آخر

با توجه به اینکه عناب از خواص زیادی بهره مند است، بهتر است که با طرز تهیه دمنوش عناب خشک آشنا شوید. چرا که این کار به شما کمک می کند تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، انواع دمنوش را آماده‌کرده و میل کنید. بهتر است بدانید که عالی شدن دمنوش به کیفیت عناب نیز وابسته‌است. پس بهتر است که خرید آن را در کیفیت درجه یک از فروشگاه مطمئن و معتبر انجام دهید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *